Lípa Musica 2009

  • koncert - ilustrační obrázek

nádvoří Vodního hradu Lipý, Česká Lípa, v případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v bazilice Všech svatých v České Lípě
Iva Bittová – housle, zpěv

19.09.2009 - 17:00 | Kulturní dům Crystal
  • koncert - ilustrační obrázek

kulturní dům Crystal, Česká Lípa
B. Smetana: Má vlast (Vltava, Vyšehrad, Šárka)
A. Dvořák: Symfonie č. 8 G dur „Anglická“, op. 88

Leoš Svárovský – dirigent

  • koncert - ilustrační obrázek

„Flos inter spinas“ – „Kvítí mezi trny“
části officií ke světicím z pramenů kláštera sv. Jiří
a chrámu sv. Víta na Pražském hradě
Vladimír Jelínek – varhany
Barbora Sojková – umělecká vedoucí

26.09.2009 - 17:00 | Prysk, kostel sv. Petra a Pavla
  • koncert - ilustrační obrázek

Ars antiqua, Paříž ve 13. století
Schola Gregoriana Pragensis
David Eben – umělecký vedoucí

28.09.2009 - 18:00 | Jezvé, kostel sv. Vavřince
  • koncert - ilustrační obrázek

G. F. Händel: Vodní Hudba – Suita No.3 – g moll HWV 350
G. Tartini: Koncert pro trubku D Dur
A. Vivaldi: Podzim
J.P. Rameau: Unesuiteimaginaire
Marek Zvolánek – trubka
Martin Petrák – umělecký vedoucí

02.10.2009 - 07:00 | Česká Lípa, Jiráskovo divadlo
  • koncert - ilustrační obrázek

Sergej Prokofjev-Péťa a vlk
Orchestr Berg, Peter Vrábel – dirigent
Miroslav Táborský – umělecký přednes

  • koncert - ilustrační obrázek

F.Schubert: Quartetsatz c mol D 703
L.van Beethoven: Kvartetop.59/3
D.Sostakovic: Kvartetc.10 As dur op.118
 

  • koncert - ilustrační obrázek

G. B. Pergolesi: Stabat Mater
A. Vivaldi: Sinfonia Al santo sepolcro RV 169
Stanislava Mihalcová – soprán
Markéta Cukrová – alt
Collegium 1704, Václav Luks – dirigent

03.10.2009 - 17:00 | Zahrádky, Kostel sv. Barbory
  • koncert - ilustrační obrázek

J. S. Bach: Goldbergovské variace
Edita Keglerová – cembalo

04.10.2009 - 15:00 | Jablonné v Podještědí, Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy
  • koncert - ilustrační obrázek
16.10.2009 - 17:00 | Nový Bor, Městské divadlo
  • koncert - ilustrační obrázek

OHROŽENÝ DRUH Michala Horáčka - live
Koncertní provedení úspěšného alba Michala Horáčka - Ohrožený druh (nejprodávanější album roku 2008). Večer plný šansonových písní s texty Michala Horáčka.
účinkují:: Tereza Nekudová, Naďa Válová, Hana Robinson, Natálie Kocábová, Szidi Tobias, Lenka Nová a Věra Nerušilová.
 

17.10.2009 - 17:07 | Česká Lípa, Klášterní bazilika Všech svatých
  • koncert - ilustrační obrázek

Petr Eben, J. A. Komenský: Labyrint světa a ráj srdce
Marek Eben – recitace
Tomáš Thon – varhany
koncert věnovaný nedožitým 80. narozeninám skladatele Petra Ebena